Wymiana okien w domu to spore przedsięwzięcie, które jednak zapewni w przyszłości wiele korzyści. Warto się na nie zdecydować, ale należy przy tym podjąć wiele istotnych decyzji i przygotować się na “małą rewolucję” w domu. W tym wpisie podpowiemy, z czym wiąże się wymiana okien.

Wymiana okien — kiedy zaplanować?

Decyzję o wymianie okien najczęściej podejmujemy późną jesienią lub zimą, czyli wtedy, gdy dochodzi do spadku temperatury i zaczynamy odczuwać skutki nieszczelności w stolarce okiennej. Jeśli jednak nie doszło do poważnego uszkodzenia okna, wymagającego pilnej interwencji fachowców, z pracami montażowymi lepiej poczekać do wiosny. Zaleca się, aby montaż okiem przeprowadzany był w temperaturach dodatnich — od 10°C do 16°C. Zimą warto więc zamówić okna, a realizację usług zaplanować na późną wiosnę, ewentualnie wczesną jesień.

Jeśli oprócz wymiany okien planujesz również ocieplić lub odnowić elewację, powinieneś dobrze zaplanować realizację poszczególnych prac. Najlepiej w takim przypadku najpierw zająć się montażem stolarki okiennej, a następnie zająć się izolacją i elewacją.

Precyzyjne wymiarowanie

W ramach przygotowań do wymiany okien konieczne jest wykonanie precyzyjnych pomiarów. W tym przypadku najlepiej skorzystać z pomocy fachowców — najlepiej ekipy, która zajmie się późniejszym montażem.

Pomniejszenie lub powiększenie okna, zmiana liczby podziałów

Przy wymianie okien można zdecydować się na pewne zmiany w zakresie ich wielkości. Otwory okienne można pomniejszyć lub powiększyć — w zależności od preferencji czy potrzeb konkretnego budynku. Najmniej kłopotliwe jest pomniejszenie, gdyż zwykle wiąże się z odpowiednim obmurowaniem otworu lub zastosowaniem odpowiednio dobranych systemowych profili (przy zwężaniu lub obniżaniu profili). Nieco trudniejszym przedsięwzięciem, jednak całkowicie możliwym w realizacji, jest powiększenie otworu okiennego.

Wszelkie decyzje skonsultuj z fachowcami

Wymiana okien na nowe to spore przedsięwzięcie, dlatego wszelkie decyzje warto skonsultować z fachowcami, którzy nie tylko zaproponują najciekawsze produkty dostępne obecnie na rynku, ale również podpowiedzą, jakie rozwiązania najlepiej sprawdzą się w przypadku twojego domu. W naszej ofercie znaleźć można nowoczesne okna aluminiowe, które zapewniają doskonałe rezultaty w zakresie izolacji termicznej i akustycznej. Oprócz tego świetnie sprawdzają się w przypadku nowoczesnego budownictwa, gwarantując wysoką estetykę.

Naszym klientom zapewniamy też okna stalowe o podwyższonych parametrach izolacyjności termicznej, które zapewniają nie tylko trwałość, wygodę użytkowania i lepsze doświetlenie pomieszczeń, ale również podwyższony poziom bezpieczeństwa.

Kontaktując się z nami, zapewnimy ci fachowe doradztwo oraz pomożemy w doborze najlepszych rozwiązań przy wymianie okien na nowe.