Aktualności

Drzwi aluminiowe wyróżniają się na tle pozostałych drzwi wejściowych wysokim poziomem izolacji termicznej oraz akustycznej. Są one produkowane w różnych wariantach konstrukcyjnych, najprostsze drzwi wysokiej jakości wykonane są na podstawie kształtowników grubości 45 mm najbardziej zaawansowane 70 mm. Na co zwrócić uwagę podczas montażu drzwi na bazie glinu?

Rodzaje montażu drzwi aluminiowych

Drzwi aluminiowe montowane mogą być zarówno tzw. montażu tradycyjnym, jak i ciepłym. W przypadku tego rodzaju stolarki drzwiowej pełne właściwości termoizolacyjne i ochrona akustyczna może być zapewniona jedynie w przypadku odpowiednio wykonanego ich montażu, gwarantującego wyeliminowanie wystąpienia mostków termicznych. Chcąc mieć gwarancję zapewnienia maksymalnej ich szczelności tylko jedna ze wspomnianych technik montażu gwarantuje pełną izolację — mowa tu o montażu ciepłym. Ich montaż wymaga co prawda zarezerwowania sporej ilości czasu, ale gra jest warta świeczki.

Przy montażu drzwi aluminiowych wspomnianą techniką stosowane są specjalne taśmy paroprzepuszczalne umieszczane po obu stronach ościeżnicy, przy czym nie można pominąć umieszczenia pod samym progiem tzw. podwaliny, która nie powinna być cieńsza niż 10 cm. Powstałą ewentualną różnicę względem progu wyrównuje się albo pianką montażową, albo betonowymi bloczkami. Ze względu na wagę nie zaleca się samodzielnego ich montażu a przy pomocy fachowej ekipy monterskiej.

Zalety stosowania drzwi aluminiowych

Drzwi aluminiowe sprawdzają się przede wszystkim w nowoczesnym budownictwie użytkowym. Wyższa cena zakupu w porównaniu z drzwiami z PCV rekomendowana jest przez zmniejszenie strat ciepła, lepszą izolację akustyczną i termiczną co przekłada się na zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych budynku. Dużą ich zaletą jest odporność na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych oraz brak konieczności prowadzenia okresowych prac konserwacyjnych, jak w przypadku drzwi z drewna, czy PCV.